Beni Takip Edin !

30
Mayıs
2010

Bu memlekette oluşacak bir özgürlük ve eşitlik ortamının insanların akıllarını ve kalblerini din-i mübin-i İslam dan yana bir ihtizaza getirmesinden korkan, hayatını İslamiyet düşmanlığına hasr etmiş modern zaman firavunları tarafından akıllara ziyan sebebler bahane edilerek asılan demokrasi ve özgürlük fedaisi merhum başbakanımız Adnan Menderes’in idam edilişinden hemen önce kaleme aldığı ve özellikle kendisini idam eden “müşterek bozgunculuk komitesi” (mbk) ne hitap ettiği mektubunu paylaşmak istiyorum.

Nur içinde yatsın, mekânı cennet olsun.

O’na o muameleleri reva gören zihniyetin hizmetçileri için de söylenebilecek tek bir söz var:

“Zalimler için yaşasın cehennem”

 

“Sizlere dargın değilim, sizin ve diğer zevatın iplerinin hangi efendiler tarafından idare edildiğini biliyorum. Onlara da dargın değilim. Kellemi onlara götürdüğünüzde deyiniz ki, Adnan Menderes, hürriyet uğruna koyduğu başını 17 sene evvel almadığımız için sizlere müteşekkirdir. Idam edilmek için ortada hiçbir sebep yok. Ölüme karar-i metanetle gittiğimi, silahların gölgesinde yasayan kahraman efendilerinizce acaba söyleyebilecek misiniz ?

Sunu da söyleyeyim ki, milletçe kazanılacak hürriyet mücadelesinde sizi ve efendilerinizi yine de 1950’de kurtarabilirdim. Dirimden Korkmayacaktınız. Ama simdi milletle el ele vererek, Adnan Menderes’in ölümü sizi ebediyete kadar takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Ama buna rağmen merhametim sizlerle beraberdir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir